PYTANIA I ODPOWIEDZI
- FOTOWOLTAIKA BEZ TAJEMNIC

Co to jest Fotowoltaika lub elektrownia słoneczna?

Efekt fotowoltaiczny to produkcja prądu stałego ze światła słonecznego w module fotowoltaicznym. Charakterystycznym elementem instalacji PV (PhotoVoltaic ) są prostokątne, ciemne moduły fotowoltaiczne montowane na dachach lub na gruncie. Elektrownia Słoneczna ( system fotowoltaiczny ) to Moduł, panel i inwerter ( falownik ) , który zamienia prąd stały w prąd zmienny zsynchronizowany z Twoim Zakładem Energetycznym.

Co to jest 1kWp?

Zapis kWp (kilo Watt peak ) oznacza maksymalną moc szczytową instalacji. Wprowadzono taki zapis, żeby nie mylić wielkości kW dotyczących mocy czynnej systemu PV. W praktyce 1kWp wytwarza rocznie w Polsce około 1000kW energii.

Co to jest instalacja fotowoltaiczna typu ON-GRID?

Jest to instalacja podłączona do sieci energetycznej pozwalając tym samym na współpracę z siecią w celu oddawania nadwyżek wytwarzanej energii elektrycznej, gdy potrzeby energetyczne budynku są niższe.

Czy zakład energetyczny może odmówić magazynowania mojej energii?

Zakład Energetyczny podłączy Cię, bo ustawa reguluje to na korzyść PROSUMENTA. Jednym słowem: musi. Poza tym, że musi wszyscy zdają sobie sprawę, że nie budujemy nowych elektrowni i fotowoltaika jest rozwiązaniem najlepszym dla Ciebie, dla Kraju i dla środowiska. Wymaga to wymiany licznika na dwukierunkowy. Wymiana jest za darmo, a my jesteśmy od dokumentacji.

Czy w zimę system fotowoltaiczny działa?

Nie musi być pełnego słońca, wystarczy światło do produkcji energii. Oczywiście produkcja w zimę jest mniej wydajna ze względu na krótszy dzień, jednak dobieramy instalację PV w taki sposób aby rocznie zabezpieczyć Cię przed rachunkami za prąd.

Czy warunki atmosferyczne zagrażają panelom?

Panele są tak zaprojektowane i badane, że grad, śnieg, deszcz ich nie uszkodzą.
Dajemy też 20 lat gwarancji , więc nie masz się czym martwić.

Dokumentacja i finansowanie – co z tym?

Nasi pracownicy załatwią wszystko za Ciebie i możemy pomóc Ci również w znalezieniu kredytu lub leasingu.

Czym różnią się kolektory słoneczne od ogniw fotowoltaicznych?

Kolektory słoneczne zamieniają energię Słońca w energię cieplną, a więc mogą być używane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Fotowoltaika zamienia energię słoneczną w energię elektryczną, a więc możemy używać jej do wszystkiego, również do podgrzewania wody.

Jaki powinien być optymalny kąt nachylenia dachu?

Optymalny kąt to 30-40 stopni ( większość domów w Polsce taki ma ) , a gdy masz dach płaski – montujemy specjalne wsporniki które ebędą pod właściwym kątem.

Co się dzieje z wytworzoną, a niewykorzystaną energią?

Zakład Energetyczny jest dla nas Magazynem energii, gdzie od wiosny do jesieni przekazujemy nadwyżki produkcji ,a w zimę odbieramy. Tak dobieramy cały system fotowoltaiczny, abyś zapłacił ZERO zł za prąd w okresie rocznym.

Jakie główne czynniki mają wpływ na wydajność instalacji fotowoltaicznej?

Głównymi czynnikami, które mogą wpływać na wydajność instalacji fotowoltaicznej są:
– Orientacja dachu – najlepiej jest gdy orientacja jest południowa, jednak wszchodnia lub zachodnia obniży ilość produkcji o około 8-14%. My dołożymy kolejny panel aby zniwelować tę różnicę. Więc możesz mieć orientację wschodnią, amy tak dobierzemy ilość paneli, że i tak będziesz płacił ZERO zł za prąd.
– Zacienienie – kominy, drzewa i inne mogą prowadzić do powstawania cienia padającego na nasze panele fotowoltaiczne, co prowadzi do zmniejszenia ilości wytwarzaj energii elektrycznej. Mamy na to oczywiście rozwiązanie – stosujemy panele HALF lub/ii mikroinwertery.

Czy jest konieczne mycie paneli fotowoltaicznych?

Większość firm mówi, że powłoka panelu jest samoczyszcząca i jest to prawda. Jednak warto raz na rok skorzystać z naszego serwisu i umyć z pyłów moduły fotowoltaiczne.

SKONFIGURUJ SWOJĄ
INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ

przejdź do konfiguratora